2013. április 30., kedd

Nyilj meg Istennel szemben

Amikor feladod a személyiségedet (az identitásodat), Isten meg fogja mutatni magát neked. S meg fogod pillantani a Végtelent. Érezni fogod ezt az áldásban teli örömet. Nyilj meg tehát - amikor gondolatok zavarnak, összpontosíts Isten valamelyik megnyilvánulási formájára, add át magad teljesen annak, míg meg nem tapasztalod a Végtelent. Így a forma a formanélkülivé válik. Szwámiji megkérdezi a hallgatóságot: "Akarjátok Istent? Akarjátok az önmegvalósulást?" (A hallgatóság: "Igen!") "Ez az "igen" a szívből jön, vagy a fejből?" Hallgatóság: "A szívből!" Ne nekem válaszoljatok, hanem önmagatoknak és legyetek őszinték önmagatokkal szemben, amikor azt mondjátok, hogy "Igen, akarom Istent, akarom az önmegvalósulást!"  Legyetek olyan eltökéltek, legyetek olyan erősek és legyen bennetek annyi akaraterő, hogy Isten megnyilvánuljon előttetek. Isten elérhető a nap 24 órájában, a hét minden napján, tehát mindig. Őt nem köti az idő, a hely és a forma. Ha becsukod a szemed, és befelé mész, eréred Őt." Sri Swami Vishwananda 

2013. április 28., vasárnap

2013. április 27., szombat

Just Love!

"...emlékezz, a Guru, a mestered nincs messze tőled; Ő van a legközelebb, szeretet formájában ott van bent a szívedben. Ha átadod magad, ez a Szeretet egyre erősödni fog. S azután a Guru benned visszatükröződik. A Mestert fogod visszatükrözni, mígnem eggyé válsz vele." Sri Swami Vishwananda

2013. április 26., péntek

"Én vagyok az Út, az Igazság és a Fény"

Jézus azt mondta: "Én vagyok az Út, az Igazság és a Fény". A tudatosság énjéről van szó, a Krisztustudatról, ami vezeti az emberiséget. Igen, minden egyes embert. Ez a tudat mindannyiotokban megvan. Arra vár, hogy aktívvá váljon. Nagyon jó, ha eljöttök Darshanra ,(a Darshan szó jelentése-találkozás a a mesterrel, akinek áltásában részesülsz  a Darshan során)  nagyon jó, hogy leültök és meditáltok. De ezt ne csak ilyenkor tegyétek, hanem mindíg!  Amikor részesülsz az áldásban – prana hooti-nak hívják– fényt fogadsz magadba és egyben a benned lévő fény válik aktívvá. Ez az, amit én tudok tenni értetek,  a többi rajtatok múlik. Veszem az ételt, az összeaprítom, lepürézem, a szádba adom, de helyetted nem tudom lenyelni. Tudjátok, azt is boldogan megtenném. De a folyamat ezen része rajtatok áll.  Gyakran felmerül a kérdés: "Próbálkozunk, de nem történik semmi". Emlékezzetek arra, amit azt imént mondtam - amikor gyakoroltok és próbálkoztok, de közben elvárás van bennetek, akkor soha nem fog tudni sikerülni! Mert elmédet teljesen ki kell űríteni. Gondolatok felmerülnek, hagyd, hogy jöjjenek és el is menjenek - ne tápláld őket.   Te nem az elme vagy, te nem a gondolataid vagy - te ennél több vagy! " Sri Swami Vishwananda

2013. április 25., csütörtök

Satsang Szrí Szwámi Vishwanandával, 2013, április 18., 2. rész

Satsang 2. rész (összegzés)

Kérdés: Milyen a mennyország?
SV: Létezik a mennyország és egy dolgot tudnotok kell: ott a szeretet úralkodik. De hogyan érezzük a szeretetet, ha nincs szívünk? Úgy, hogy mi magunk vagyunk a szeretet. Amikor inkarnálunk, a szeretet bennünk kifejeződik. Az ember, amikor megvalósulttá válik, áldásban részesül. Nem számít, hogy hol van, itt a földön, vagy más szférában. A menny a megvalósulás egy másik foka. A mennyországban is léteznek különböző  fokok. Minden loka (világ) mennyország, van amelyik alacsonyabb, van melyik magasabb, de mindig ott az áldás. A szeretet egy átlényegült formája jut ott kifezesésre. Ott te magad vagy a szeretet , ezért tudod megtapasztalni azt. A lélek individulális mivolta viszont megmarad. A léleknek van egy felsőbb identitása. Ez itt is mennyország, de mi pokollá tesszük gondolataink által.


Kérdés: Mikor kezd el egy gyerek karmát gyűjteni?
SV.: Az első lélegzetvétellel a karma törvénye működni kezd, de ekkor még nem termel egy kisbaba karmát. A gyerek akkor kezd el karmát gyűjteni, amikor az "egyén" fogalma kialakul benne (az önzés érzése). 


Kérdés.: Van-e következméyne, illetve mellékhatása a szervátültetésnek?
SV: A donor számára nincs. Az, aki a szervet kapja, a személy számára viszont járhat következménnyel, mivel a test és a szervek magukban hordozzák a karmát. Hogy mik a következményei, az attól függ, hogy kitől származik a beültetett szerv. Ha egy szent embertől származik, az természetesenen nagyon jó!


Kérdés.: Lehet-e a migrénes fejfájást gyógyítani?
SV: Igyál elegendő mennyiségű vizet.


2013. április 24., szerda

Satsang Szrí Szwámi Vishwanandával, 2013, április 18., 1. rész



Satsang Szrí Szwámi Vishwananda-val, 2013, április 18.
(kivonat-összegzés)


Kérdés.: Ha egy beteg emberért imádkozom Istenhez, elég ha egyszer teszem, vagy sokszor imádkozzam?
SV: Ha van hited és bizalmad, elég ha egyszer imádkozol. Ha nincs, akkor sokszor fogod Őt kérni. Ha erősíteni szeretnéd a hitedet, jobb, ha egyszer kérsz és azután bízol Benne. Ha a dolgokat bizalommal és hittel tesszük, azok jól fognak végződni. 


Kérdés.: Mi az élet értelme?
SV: Hogyha az elme szintjéről vizsgáljuk meg a kérdést, úgy minden egyénnek más és más az életcélja, de ha a lélek szintjéről vizsgáljuk, úgy mindenkinek úgyanaz: az emberi mivoltunkat Istenivé kell transzcendálni, de nem a tudás szintjén, hanem ennek meg is kell történnie.


Kérdés: Mit jelent az, hogy lélektárs és hogyan ismerhetjük fel? 
SV: A lélktárs fogalmát azért találták ki az emberek, hogy alátámasszák társukkal kapcsolatos döntéseiket. Lélektárs nem létezik. A lélek számára az igazi társ Isten. Az, amit az emberek lélektársnak hisznek, azok kapcsolatok elmúlt életekből. S be kell velül fejezni dolgokat (karmát).


Kérdés: Hogyan adjuk át a spiritualitást a gyerekeknek?
SV: Mutassatok nekik jó példát. Soha ne erőltessetek valamit rájuk. Beszéljetek a gyerekekhez és magyarázzátok el nekik a dolgokat.


Kérdés: Hogyan védekezzünk a bennünket kivülről érő negatív energiák/befolyások ellen? 
SV: Imával.

2013. április 23., kedd

Az Úr védelme


"Az Úr tanítványa mindenkor félelemtől mentes, mert tudja, hogy a az  Úr védelme alatt áll." 
(Srimad Bhagavatam, Srila Prabhupata)

2013. április 20., szombat

Ma ünnepeljük Szrí Ráma születésnapját

Szri Szwámi Vishwananda Szri Ráma születésnapja alkalmából "Ráma" nevének jelentöségéről és erejéről beszélt: A RÁMA név nagyon speciális. Úgy tartják, hogyha valaki halálakor Ráma nevét folyamatosan mondja (mantrázza), akkor kiszabadul az élet és a halál körforgásából. Ezért hívják nevét Taraka Mantrának, ami egy olyan mantrát jelöl, ami képes az embert megszabadítani. Így a hindu hagyomány szerint, ha valaki meghal, akkor Ráma nevét zengetik.  "Sri Ram Sri Ram Sri Ram." Maga a szó Rama két isteni név teljességét tartalmazza, mégpedig RA, ami az"OM NAMO NARAYANA"-ból ered és MA pedig az"OM NAMAH SHIVAYA"ból. Tehát az OM NAMA NARAYANA és az OM NAMAH SHIVAYA kombinációjából tevödik össze a RAMA név. Nem egyszerü folyamatosan ismételni a mantrát, amikor eljön a halál órája, ha valaki az élete során nem gyakorolta. A halál eljövetelkor ugyanis az emberek annyira ragaszkodnak az élethez, a dolgokhoz és az emberekhez, hogy mégha tudatában is vagy annak, hogy nem akarnak újra megszületni, nehéz ekkor Istenre gondolni. Mivel az ekkor generált erő olyan erős, hogyha a halál pillanatában az emberben nem Isten neve van jelen, úgy aként fog újra születni, ami az elméjében utóljára megjelent."Sri Swami Vishwananda


Ráma, Ajódha hercege nemes uralkodócsalád sarjaként született, erényes és a dharmához hű utódként méltán számíthatott arra, hogy apja, Dasharartha király örököse legyen, és így a hatalmas, gazdag birodalom uralkodója lesz. Mostohaanyja azonban, férje egy korábbi ígéretére hivatkozva, rábírta a királyt, hogy Ráma helyett saját fiát, Bharátát tegye meg utódjául, Rámát pedig alattomos intrikákkal rávette, hogy mondjon le jogos örökségéről. Ráma, hűséges gyermekként ígéretet tett apjának, hogy nem tör a trónra, és tizenhárom évre önkéntes száműzetésbe vonult az őserdőbe, szépséges és odaadó feleségével Szítával és testvérével Laksmanával.

Itt egy különös, mítikus, spirituális világba kerültek, hiszen az erdőt istenkereső bölcsek, komor lények és gonosz démonok (ráksaszák) uralták, akik hol segítették, hol megzavarták Ráma és családja nyugodt életét, varázslataikkal keresztezték nemes szándékát. Itt mutatkozik meg először az a konfliktus, amely Ráma, a népe által szeretett erkölcsös életet élő hős és a sötétségben bolyongó, bajt kereső ráksaszák között feszül.
Ráma, Laksmana és Szíta segítségével leküzdötte a megpróbáltatásokat, ám egy óvatlan pillanatban ráksaszák királya, Rávana, a gonosz démon, elrabolta Szítát, és magával vitte a távoli Lanka[1] szigetére. Rávana többször megpróbálta rávenni a lányt, hogy legyen az övé, de Szíta nem engedett Rávana fondorlatainak, aki alakváltó képességét is bevetve Szíta hűségét igyekezett megtörni.
Ráma és Laksmana eközben India-szerte kétségbeesetten kutatott Szíta életjelei után. Szemtanúkat hallgattak ki, misztikus lényekkel, majmokkal, medvékkel szövetkeztek a lány keresése során. Amikor a majmok felfedezték azt a helyet, ahol a félelmetes démonkirály fogva tartja Szítát, Hanumán, a hatalmas majom, óriási ugrásával a szigeten termett, megbizonyosodott arról, hogy Szíta életben van, és hűségesen várja megszabadítóját Rámát.
Amint Hanumán beszámolt Szíta hollétéről, Ráma a majmokkal, medvékkel és farkasokkal szövetkezve hatalmas sereget szervezett, majd töltést épített a szigetre, hogy szembeszálljon a gonosz Rávanával. Borzalmas csata alakult ki, amelyben mindkét fél isteni fegyverek és varázslatos trükkök – hegyeket mozgatnak meg, nyilak ezreit lövik ki egyetlen lövéssel – segítségével küzdött egymással, amíg egy végső, diadalmas összecsapás során Ráma legyőzte a gonoszt ráksaszát. A jó tehát diadalt arat, és ezen a ponton válik világossá, hogy Ráma valójában az isteni Visnut testesíti meg, aki mindent elsöprő világégéssel felszabadítja a földet az elnyomás alól és megmenti az emberiséget a démoni erőktől. Ezzel biztosítja a jó túlélését és fenntartja a hindu világciklusok (jugák) közötti körforgást.
A háború után Ráma és Szíta visszatért Ajódhába, ahol érkezésének hírére testvére Bharáta lemondott trónjáról, és Rámát királlyá koronázták. Rossz nyelvek azonban megkérdőjelezték Szíta hűségét, tisztaságát: vajon a jóképű Rávana csakugyan érintetlenül hagyta-e a mennyei szépségű asszonyt? Ráma, hogy elejét vegye a szóbeszédnek, mély fájdalommal elküldi magától szeretett hitvesét, aki méhében Ráma ikerfiaival elvonul a világ szemei elől az őserdőbe és remeteként éli életét. Amikor gyermekei, Kúsa és Láva megszületnek, a nagy bölcs, Válmiki oktatja és tanítja őket kiváltképp Ráma történetére, és amikor felcseperednek, elviszi atyjukhoz a király udvarába, hogy dalnoki képességeiket bemutassa neki. Titokban magával vitte Szítát is. Rámát, aki anélkül hogy tudott volna a fiúk létezéséről, annyira meghatotta a két énekmondó szívhez szóló elbeszélése, hogy ismét vágyat érzett felesége iránt. Válmiki ekkor felfedte jövetele célját, bemutatta Szítát, és elmesélte,, hogy az asszony tisztaságához kétség sem fér. Ráma túláradó örömmel fogadta szerelmét, azonban az asszony keserűen utasította el őt, és a föld istennőjét kérte, vigye magával. Megnyílt a föld, az istennő megjelent és Szítát magával ragadta a mélybe, bizonyságul annak, hogy az mindvégig hűséges volt urához. Ráma vigasztalhatatlan volt, de végül az ő ideje is lejárt és mint Visnu tért vissza az égiekhez, oldalán feleségével Szítával, aki már Laksmiként, mennyei asszonyaként állt az oldalán. (forrás: Wikipédia)



2013. április 19., péntek

Isten iránti igaz szeretetről


"Hanuman nagysága, hogy ő a bhakti (odaadás, önátadás) intenzitsának példaképe. Példája annak, amikor a tanítvány teljesen eggyé válik az Úrral. Ugyanerről szól, amikor Avila-i Szent Teréz azt mondta:“Az Úr áthatja szívemet, az Úr tőrével, nyilaival szívembe hatolt." Ez a szeretet intenzitásának példája. Nem arról a szeretetről beszélek, amikor valaki azt mondja, hogy: 'Nagyon boldog vagyok.' A szeretet alatt a legtöbben ezt értik. De nem erről van szó. Ez a Szeretet átlényegíti magát a boldogságot és a fájdalmat egyaránt. Olyan erőteljes. Amikor Avila-i Szent Teréz szívét megnyitották - ez a 16. században szokás volt - tehát amikor halála után kivették a szívét, látták, hogy szíve át volt szúrva. Úgyanígy láthatjuk Jézus árbrázolásokon is, ahogy Jézus szívét tőr hatja át. Ahogy erről már sokszor beszéltem, az intenzitásról, az Úr iránti égő vágyról van itt szó. De szomorúan tapasztalhatjuk, hogy manapság nem ismerik az emberek ezt az Isten utáni erős vágyakozást. Egy kicsit megvan bennük Isten utáni vágy, de a következő pillanatban, amikor valamit meglátnak, vagy valami az eszükbe jut, máris megfeledkeznek az Úrról és a világi dolgokat kergetik.Könnyű a világ után futni, mert a világ is fut teutánad. De neked az Úr után kell futnod." Sri Swami Vishwananada

2013. április 18., csütörtök

Az önátadásról


"Csak ha komolyam elkötelezed magad az útad iránt és átadod magad annak, átadod magad, amit ténylek akarsz, akkor fogod elérni célodat." Sri Swami Vishwananda

2013. április 17., szerda

Az igazi boldogságról



"Az igazi boldogság az, amikor teljesen részesülsz Isten szeretetében, mert az Ő szeretete soha el nem múlik. Minél jobban szeretet Őt, annál jobban vágysz arra, hogy mégjobban szeresd Őt. Az ilyen szeretetet ápolni kell.  Könyörögj Neki, hívd Őt, míg  nem adja oda magát neked, addig csak kérleld Őt. Mígnem Isten megelégszi és azt mondja: 'Odaadom magam neki.'" Sri Swami Vishwananda

2013. április 14., vasárnap

A hét virág


"Ajánld fel mélyen a szívedből ezeket a virágokat*, melyeket az imént felsoroltam. Ajálnd fel öket az Úrnak.
Ha így teszel, még csak nem is kell leülnöd, hogy imádkozz, mert Ő mindig veled lesz.
A hét virág, melyekről Szwámiji beszélt, a következők: őszinteség, szeretet, embertársaink iránti szolgálat, ima, alázat, igazságosság és az érzékszervek úralása.
Sri Swami Vishwananda

2013. április 13., szombat

A próbatét


"Isten gyakran próbára teszi gyermekeit az útjuk során. Ha valaki élvezetet lel valamiben és ragaszkodik ahhoz, ezt az élvezetet még több élvezet fogja követni, ami további vágyakat ébreszt - márpedig, ha az ember nem ismeri fel ezt a körforgást, akkor bennereked. Ha viszont elhatároztad, hogy Istenmegvalósulásra törekszel, ha elhatároztad, hogy fel akarod ismerni, ki is vagy valójában - akkor csak erre összpontosíts, nem törődve azzal, hogy mi kerül az útadba, nem törődve azzal, hogy milyen nehéz a próbatét! Folyamatosan imádkozz és kérd Istent: "Úram, Te vagy, ki próbára teszel engem, de én csakis Téged akarlak!" Akaratodat pedig erősítsd olyannyira, hogy érezd, Isten közeledik feléd. Kérd Istent, hogy adjon neked erőt, bármi legyen is a kihívás, kérj Tőle bizalmat, hogy ne veszítsd el hitedet, s ne tévedj el ismét a megszokott játszma útvesztőiben." Sri Swami Vishwananda

2013. április 12., péntek

Csak a szeretet képes Istent meghódítani


"Jól tudjátok hogy a Szeretet az, ami képes mindent meghóditani.
Ha Isten akarod meghóditani, hóditsd meg Őt Szeretettel.
Ha el akarod Őt érni, azt csak a szeretet által tudod megtenni.
És a szeretet tiszta kell hogy legyen.
Ne csak abból áljon, hogy 'Jó, hát akkor én most jártam nálad  a centrumban, jártam az ashramban.
Részt vettem a Shivaratri ünnepségen, és a szeretetem mostmár tiszta.'
Nem, ez a Szeretet benned kell hogy megtisztuljon.
Rá kell szoktatnod az elmédet arra, hogy pozitiv legyen."
Sri Swami Vishwananda

2013. április 11., csütörtök

Swami Vishwananda Seva Society munkája Kenyában


Szrí Szwámi Vishwananda több  projektet támogat Kenyában, ilyen a Swami Vishwananda Seva Society nevet viselő szervezet, ami  egy 300 rokkant gyermeknek otthont adó intézményt is támogat.

"Valamennyien egymás testvérei vagyunk és az egy Istentől származunk. Igaz önvalónk - a lélek -, a mindennapokban megtapasztalt érzelmeink és gondolataink mögött rejtőzik. Ahhoz, hogy minden  testvérünkkel megtapasztalhassuk az egységet, először magunkban kell megtapasztalni azt, a test a lélek és az elme közti egységet kell hogy megéljük. El kell tudni fogadni és szeretni kell önmagunkat olyannak, amilyenek most vagyunk, fizikai testünket és gondolatainkat egyaránt akceptálnunk kell. Egyidejűleg azonban a lelkünkért is harcolni kell. Az embereknek emlékezniük kell arra, hogy minden ember egyazon forrásból származik és ugyanahhoz a forráshoz fog visszatérni." Sri Swami Vishwananda 

2013. április 10., szerda

Az elme fegyelmezése


"Legegyszerűbb módja, hogy lecsendesítsd az elmét, ha énekelsz; ha szakadatlanul Isten nevét zengeted. Például ha ezt a Maha Mantrá-t zengeted: “Hare Ram Hare Ram, Ram Ram Hare Hare, Hare Krishna Hare Krishna, Krishna Krishna Hare Hare.” Úgy tartják, hogy ha valaki ezt a mantrát ismétli, megszabadul. Persze hittel kell mantrázni. Ha valaki csak úgy ismételgeti a mantrát, az nem sokat segít, mert az szívből kell, hogy jöjjön. És hogy kell szívből énekelni? Hogyan kell eddzeni az elmét arra, hogy elcsendesedjen?
Úgy hogy fegyelmezed magad és elhatározod magadban: 'Rendben, ma mantrázok' és akkor fogod a japa malá-dat (= 108 szemből álló fűzér), vagy a rózsafűzéredet és elkezded a mantrádat ismételni, rá összpontosítasz, fegyelmezed az elmédet és a mantrádra fokuszálsz. Minél többet gyakorolsz, annál erőteljesebben megtapasztalod, hogy egy idő után még a japa malá-ra sincs szükséged. Nem lesz szükséged semmilyen füzérre, mert a mantra automatikusan fog zengeni belül a szívedben." Sri Swami Vishwananda

2013. április 9., kedd

Add a világnak, ami a világé


"Ha megtanuljuk elfogadni a körülményeket, akkor tudunk változtatni rajtuk, s ennek eredményeként mi is változni fogunk. Ne félj, mert gyakran azt gondolják az emberek 'Nem, nem akarok megnyilni, mert akkor ezen és ezen kellene változtatnom.' Pedig nem arról van szó, hogy mi mindent kell elengedned, hanem hogy mi mindent kapsz ennek cserébe. Az amit kapsz, az sokkal több, mint az, amit elengedsz. Amikor a világra jöttél, nem volt semmid, s amikor elhagyod ezt a világot, semmit nem fogsz magaddal vinni. Az, amit itt a világban használsz, az a világ része. Amikor elmész, mindent itt fogsz hagyni." Sri Swami Vishwananda

2013. április 8., hétfő

Satsang a feltétel nélküli szeretetről

Szwámi Vishwananda ebben a beszédében arról beszél, hogyan lehet transzformálni a feltételhez kötött szeretetet feltétel nélküli szeretetté. A feltétlhez kötött szeretnek megvannak a maga korlátai. Mert amikor két ember szereti egymást, egymás tükörképei, s azt látják a másikban, amit látni akarnak. Ezért az efajta szeretet határokat szab. De ha Isten szeretetére törekszel, túl kell lépned ezeken a határokon, s a szeretetet transzformálnod kell.. Nem arról van szó, hogy a szeretet fog változni, mert a szeretet minden formája Istentől ered. Gyakran elmondom, hogy a legegyszerübb formája a szeretet gyakorlásának, ha embertársainkat szeretjük, hisz minden ember Isten egy megnyilvánulása. S egyszerübb szeretni azt, akit fizikailag megérinthetünk, azt akivel beszélhetünk, mint a láthatatlan Istent. Ezért kell itt elkezdenünk szeretni. Ebben a feltétel nélküli szeretetben először is önmagunkon kell változtatni, nem pedig a másiktól elvárni hogy változzon. Ahhoz, hogy ezt megtapasztaljuk, befelé kell mennünk, s meg kell változnunk, Nem csak felületesen, hanem mélyen, tiszta szívből akarnunk kell. S ha változunk, akkor a gondolkodásun k is változni fog. (összefoglalt tartalomvisszaadás)

A Szeretet Bölcsessége


2013. április 7., vasárnap

Sose add fel a reményt, 2. rész


"Zengjük Isten, Krishna, Narayana, Jézus, Allah és Babaji szent nevét. Mindez segít nekünk abban, hogy jobban megnyiljunk, hogy szívünk megnyiljon a szeretet iránt. Nem szabad csak önmagunkért szeretni. Először megtapasztalod magadban, felismered, tudod, hogy benned van, azután engedd, hogy az kiteljesedjen és azután add tovább! Ez a forrás sosasem apad el. Minél többet adsz belőle, annál erősebben fogod érezni, ahogy árad és annál többet akarsz adni belőle. Ha viszont meg akarod tartani magadnak, annál boldogtalanabbá teszed magad. Ez a boldogtalanság azután valahol kifejezésre kell hogy jusson és megteremti a betegségeket. Ez történik, ha valaki nem akar megnyilni. Minél nyitottabb a szived, annál boldogabb vagy. Minél inkább eltávolodsz ettől, annál több betegséget élsz meg és annál több baj vesz körül. Isten szeret téged, de nekünk is el kell kezdeni szeretnünk. Bármi is történik veled és körülötted, mindig emlékeztesd magad Isten manifesztációjára, arra, hogy Ő benned is megtestesült.
Isten megteremtette az emberiséget és minden emberben egyformán jelen van. Azért mert itt ülök ezen a nagy széken, ez nem azt jelenti, hogy én feljebbvaló vagyok mint ti. Lehet, hogy te úgy látod, de Isten szemében ez egyáltalán nem így van. Mi valamennyien egy testnek vagyunk a részei. Tárd ki a szived és lásd meg a benned ragyogó fényt. Ez a szeretet, ami benned van, mindenhol jelen van, mindannyiotokban! Az elme sem képes ezt kitörölni. Mindig érezd Isten szeretetét - lehet hogy most még azonnal nem érzed, de ne add fel, próbalkozz! Tudjátok, hogy Indiában vannak jógik, akik több száz éven át meditálnak? Ez nem azt jelenti, hogy ők azért gyakorolnak, mert még nem ismerik a szeretetet. Ismerik és élvezettel tölti el őket ennek megélése. Ahogy ők megtapasztalják és boldogsággal tölti el őket Isten szeretete, úgyanezt te is képes vagy átélni. Csak akarnod kell!" Sri Swami Vishwananda

2013. április 6., szombat

Sose add fel a reményt! 1. rész


"Ha akarsz valamit, akkor mindent megteszel érte, igaz? Amikor szerelmes vagy, levelek százait irod, hogy kifejezd azt, amit a másik iránt érzel. Soha ne veszitsd el a reményt. Akkor miért veszited el a reményt az önmegvalósulás útján? Ez olyan, mint amikor az út közepén feladod. Ez nem azt jelenti, hogy visszafelé haladsz, hanem azt, hogy egyszerűen megállsz. A szeretet igy is megvan benned, most is ott vár és kopogtat az ajtón és azt mondja, hogy "Engedj ki!" Meg kell hogy legyen az ajtóhoz való kulcs és azután rajtad múlik, hogy kinyitod-e. Ha szeretni akarsz, akkor szeress minden elvárás nélkül és nyisd ki az ajtót. Abban a pillanatban, amikor elvársz valamit, megszakitod az ajtó kinyitásának a folyamatát. Van egy másik tényező is, ami ebbe belejátszik. Amikor kezded feladni a reményt, a hitet, elkezdesz szenvedni. Ettől fogva mindent negativnak fogsz megélni. Azután pedig megfeledkezel az útról. Megfeledkezel a szeretetről, amit Isten visel irántad, megfeledkezel erről a szeretetről, ami mélyen ott van benned. Pedig ez az egyetlen, amit soha nem szabad elfelejtened: Isten képmására  teremtett, ezért hát vissza kell térned ehhez a képmáshoz, visszatérni ehhez a teljes szeretethez.
Először is folytasd a spirituális utadat, hogy megtaláld ezt a szeretetet. Minden mást fel fogsz ismerni. Minden egyéb megadatik néked." Sri Swami Vishwananda

2013. április 5., péntek

Az elfogadásról

"Az aki bölcs, átadja magát az Úrnak. Bármit is ad az Úr egy ilyen embernek, ő mindent amit kap, Isten ajándékaként fogja elfogadni." Sri Swami Vishwananda

2013. április 4., csütörtök

A tudatos légzés

"Ha megfigyeled a természetet, minden tökéletes benne. És van valami, ami Isten valamennyi teremtményében közös és ez a lélegzés. A lélegzés által él minden - a viz, a hal, az állatok, a növények és az ember. Tehát a légzés nagyon fontos. Fontos, hogy a légzésünknek tudatában legyünk. A lélegzés olyan természetes számunkra, hogy csak nagyon kevesen figyelik meg tudatosan a lélegzésüket. Hányan gondolnak a nap folyamán a lélegzésre? Nem sokan. Pedig nagyon egyszerü és nagyon könnyü. Kipróbáljátok?" Sri Swami Vishwananda

2013. április 2., kedd

Add fel a büszkeségedet

"Könnyű beszélni a szerénységről, de nehéz alkalmazni, mert annyira erős az emberben a büszkeség, ami az egót arra készteti, hogy elhitesse magával, hogy ő áll mindenki más felett. Ha tényleg meg akarsz változtatni valamit, ha tényleg el akarod engedni a büszkeségedet, akkor ez meg is fog történni, de az elsö lépés az, hogy azt tényleg akarnod kell. Azt kell mondanod: "Igen, akarom!", de ezt nem csak úgy felületesen. Sokan mondják azt nekem, hogy "Igen, Szwámiji, akarom!" Nem akarok többé büszke lenni. Tényleg megteszem a tőlem telhetőt, de nem múlik el!” Nem arról van szó, hogy nem múlik el, hanem arról, hogy te nem engeded el! Tudjátok, ebben rejlik a külömbség. Ha valaki alázatos, akkor még az sem zavarja, ha magát egészen kicsivé teszi és mindenki mást felemel. Igy kell elkezdeni akázatot tanulni, hogy megtanulod magadat kicsivé tenni és azt mondod, hogy 'mindenki más jobban tud mindent, mint én'. Ezt ismételgesd magadban és emlézetesd magad erre mindig és akkor mindenkitől és mindenből tanulni fogsz. Ez az igazi szerénység. Talán hallottál már Baha’i faith-ról és Baha’u’llah prófétáról? Ő arra szokta inteni a tanitványat, hogy "ha találsz valakit, akinek kilenc rossz tulajdonsága van és egy jó, akkor felejtsd el a kilenc rosszat és emlékezz az egy jóra!" De ehelyett mi mit teszünk? - mindig ítélkezünk. A mindenki iránti szeretetet kell gyakorolnunk. Mert csak ezáltal válhatunk igazán alázatossá és meg fogjuk tapasztalni, hogy nagyon egyszerű félretenni a büszkeségünket, nagyon egyszerű leszokni róla. Minden azon múlik,hogy mennyire akarod komolyan. Amikor azt mondod, hogy "Igen, meg akarok változni, igen alázatos szeretnék lenni." Ne csak felületesen mond ezt, csak azért mert olvastál róla és amikor arra kerül a sor, hogy szembetalálod magad valakivel, aki megtámad téged, akkor te azonnal visszavágsz. Nem! Tanulj! A tanulás sohasem ér véget. Mint ahogy azt a nagy szentek is bizonyitották, hogy születésüktől egészen a halálukig csak tanultak, mert annyi minden van a világon, amit tanulni lehet. És annyi csodálatos dolog van! Annyi csodáltos dolog van körülötted és tebenned, de időt kell hogy szánj rá, hogy ezt megláthasd. De ha az agyad csak pörög és gondolataid valahol messze járnak, miközben valamit csinálsz, akkor nagyon sok mindenről lemaradsz. Tehát nyugtasd le az elmédet. A csend az egyetlen, amiben menedéket lelhetsz. Ezért is meditálsz, nem? Mit gondolsz, mire való a meditáció? Mit gondolsz, miért végzed a spirituális gyakorlataidat? Mondjátok meg nekem! Csak azért, hogy elmondhassátok, hogy Kriyát gyakoroltam, meg hogy elvégeztem ezt meg azt a meditációt? Nem, nem erröl van szó. Az Igaz Önvaló megtapasztalásáról van szó, arról hogy azzá válj. Ahhoz pedig, hogy az Igaz Önvalóvá válj, az oda vezető legegyszerübb út az alázat, a szerénység és a mindenki iránt tanusitott szeretet." Sri Swami Vishwananda